Shin-chan: Shiro of Coal Town wyląduje w Europie

Po bardzo ciepłym przyjęciu Shin-chan: Me and the Professor on Summer Vacation – The Endless Seven-Day Journey nasz ulubiony pięciolatek powraca z kolejną grą stworzoną na szkielecie serii Boku no Natsuyasumi (My Summer Vacation), tym razem z krótszym tytułem i z premierą, która od razu zaplanowana jest na cały świat. Tak, mamy już potwierdzenie, że nowy Shin-chan wyjdzie po angielsku!

Nintendo Direct z 14 września pokazał wiele cudnych tytułów nadchodzących na Switcha, jednak jak zwykle były pewne różnice między zawartością streama, który ukazał się w Europie i USA, a tym z Japonii. I właśnie na tym ostatnim zaprezentowano nową odsłonę gry o wakacjach Shin-chana, czyli Shin-chan: Shiro of Coal Town:

W tej odsłonie Shinnosuke będzie podróżował razem ze swym pieskiem Shiro między dwoma światami. W jednym przebywa w wiosce Akita ze swą rodziną, do drugiego dostaje się za pomocą tajemniczego pociągu. Przypomina on robotniczą wioskę, która żyje we wspólnocie, trapionej problemami, które może rozwiązać tylko nasz niemożliwy do opanowania bohater. Na razie tyle wiemy, ale też nie czuję, by coś więcej było potrzebne. To będzie premiera, która na pewno dostarczy wszystkim niezapomniane wrażenia.

Pamiętam jeszcze jakie emocje wywołała u mnie pierwsza część i jak bardzo się na nią cieszyłem. Tu mam prawie to samo – bo szczerze, setting nie wydaje mi się zbyt ciekawy, za mało tu trawy, wody i kolorów, ale to wciąż gra z Shin-chanem, więc wierzę, że wszystko dobrze się skończy.

Gra ukaże się w Japonii jeszcze tej zimy, data premiery zachodniej wersji nie jest znana.

cascad