Shin-chan: Me and the Professor on Summer Vacation – The Endless Seven-Day Journey wyjdzie na Zachodzie. MAMY TO!

Walka o wydanie niektórych japońskich gier na Zachodzie wciąż potrafi być zażarta. W przypadku ostatniej przygodówki z Shin-chanem też nie mogliśmy być czegokolwiek pewni. Grę pokazano na japońskim Nintendo Direct w lutym 2021 i od tamtej pory była na moim radarze. Dziś jest szczęśliwy dzień, bo otrzymaliśmy potwierdzenie wydania wersji angielskiej, pod tytułem Shin-chan: Me and the Professor on Summer Vacation – The Endless Seven-Day Journey.


Trudno opisać słowami, jak dobra jest to nowina. Developer, Millenium Kitchen to twórcy wybitnie ciekawej serii My Summer Vacation, która omijała zachodnie rynki, oraz Attack on Friday Monsters, które można zakupić cyfrowo na 3DS także u nas. Ich gry to pełne ciepła opowieści o dzieciach, które przeżywają niesamowite przygody podczas wakacji, wykazując się naturalną ciekawością i witalnością. Pełno tu śmiechu, słońca i odgłosów natury. Do gry w takim środowisko Shin-chan pasuje wręcz idealnie, więc od pierwszego pokazu Crayon Shin-chan: Ora to Hakase no Natsuyasumi – Owaranai Nanokakan no Tabi regularnie wbijałem kolejne frazy w Google, szukając strzępków informacji dających nadzieję na to, że gra ukaże się także u nas. Od lipca 2021, kiedy wyszła w Japonii, nie było o tym jednak śladu aż do teraz. 

Bez wielkiego zdradzania fabuły – Shinnusoke jedzie na wakacje na wieś, i podczas pełni księżyca zauważa wielkiego potwora w oddali. Shin-chan lato spędzi na robieniu zdjęć, łapaniu owadów, podlewaniu grządek, codziennej gimnastyce etc., nawet zabawimy się w DJ’a! Na końcu nasz wyjątkowy 5-latek rozwiąże też zagadkę tajemniczego stwora i pewnego naukowca błąkającego się po okolicy.

W Japonii do tej pory gra sprzedała się w ponad 400 tysięcy kopii, ukazała się tam także bardzo przyjemna edycja kolekcjonerska, którą z wielką chęcią także bym postawił na swej półce.  Może skoro szczęście nam sprzyja, to także to wydanie się u nas ukaże.

Warto dodać, że oficjalna strona gry jest już w całości po angielsku i można na niej znaleźć bardzo dużo informacji o postaciach i miejscu, w jakie trafimy.

Pamiętajcie – zawsze trzeba wierzyć do końca!

 

cascad