Arc System Works ma zamiar świętować 35-lecie Kunio-kun

W kwestii rocznic Dragon Quest zdominował ten rok swoimi 35. urodzinami. Nie jest to jednak jedyna wielka seria, która rozpoczęła się w 1986 i trwa do dziś. Kunio-kun, czyli nasz odważny i wszechstronny bohater z River City także przetrwał trudne chwile i dzięki nowym właścicielom wypada patrzeć pozytywnie w kierunku tego co czeka markę.

Na tę chwilę otrzymaliśmy co prawda tylko rocznicową grafikę i zapewnienie, że „coś się dzieje”, ale w obliczu tego jak niepewny był los Kunia to i tak mamy powody do radości.

Po tym jak WayForward świetnie się spisało dostarczając River City Girls (2019) wypada być dobrej myśli. Arc System Works ma wyliczone ruchy, ale zwykle gdy już jakieś wykonuje to, jest w co grać i o czym pisać. Tym bardziej że niedawno mogliśmy wesprzeć markę kupując Stay Cool, Kobayashi-san!: A River City Ransom Story (2019) czy niesamowity zestaw Double Dragon & Kunio-kun Retro Brawler Bundle (2020). Te ruchy sugerują, że seria walczy o to, by wpaść w oko światowemu odbiorcy.

A co ja bym chciał otrzymać na 35 lat Kunia? Przede wszystkim kolekcję jego gier z 3DS na nowe sprzęty, z River City: Rival Showdown na czele; grę w stylu Fall Guys z ekipą Kunia; oraz porządny remake Ike Ike! Nekketsu Hockey, które uważam za najlepszy tytuł brutalno-sportowy ever. Dajcie mi to, a pieniądze polecą w ekran.

cascad