Benoît Sokal / Microids

Odszedł Benoît Sokal

Odszedł Benoît Sokal, twórca fantastycznych gier i poruszających historii. Strata, która dla mnie jest mocniejsza nić inne. Po prostu dzieła jednych artystów oddziałują na nas mocniej niż inne, na wielu płaszczyznach.

Wiek 66 lat, to mało jak na współczesne czasy, to nawet nie jest wiek emerytalny w większości zachodnich krajów. Niestety choroba nie zawsze daje się pokonać, a ta zabrała 28 maja 2021 roku tego fantastycznego twórcę ze sobą.

Benoît Sokal był twórcą komiksów oraz m. in takich gier jak Amerzone, Sinking Island, a także najbardziej znanej serii Syberia i mojej ulubionej, niedocenianej gry Paradise. Każdy z tych tytułów cechowała przepiękna i charakterystyczna oprawa wizualna oraz nietuzinkowe scenariusze, historie opowiedziane w taki sposób, że nie pozostawiały obojętnym.

Mimo niezbyt przychylnego przyjęcia Syberii 3, nadal mocno kibicowałem kolejnej odsłonie Syberia: The World Before, która mam nadzieję ukaże się w 2021 roku i będzie takim fantastycznym powrotem do korzeni serii i mimo, że będzie ostatnią odsłoną z Sokalem na pokładzie, zwieńczy serię i będzie jej pomnikiem. Chciałbym po raz ostatni przeżyć tę piękną przygodę.

sakora