A River City Ransom Story – nowy Kunio bez Kunia zapowiedziany

Po ukazaniu się River City Girls (recenzja już się pisze) Arc System Works zaczyna napędzać koniunkturę. Nabyte przez firmę prawa do licencji Technos będą w końcu zmieniać się w kolejne gry. I tak jak w przypadku Dziewczyn z River City, tak nowa gra z cyklu nie zwróci się do kultowego Kunia. Teraz bohaterem stanie się Kobayashi.

Pełen tytuł nowego projektu to Stay Cool, Kobayashi-san!: A River City Ransom Story. Gra trafi na PlayStation 4, Xbox One, Switcha i PC tej jesieni. Odpowiadają za nią twórcy klasycznych części z NES-a. Historia opowie nam losy Masao Kobayashiego, czyli arcyrywala bohatera cyklu Kunio-kun.
Znów przeniesiemy się w realia bójek licealnych huliganów. Kobayashi wspierany przez tajemniczego Mizoguchiego, który zobaczył w nim niezwykłą siłę, będzie walczyć z pewną organizacją przestępczą. Momentem zapalnym będzie porwanie przez nią przyjaciela Kobayashiego.
Na screenach przypomina to grę z Game Boya Advance. Jest to jak najbardziej dobre skojarzenie, choć wydaje się jakieś takie ubogie w porównaniu z River City Girls. Oczywiście niczego to nie przekreśla bo gry z tej serii zawsze stały klimatem i rozgrywką, a samo RCG na trailerach i pierwszych screenach też nie robiło takie wrażenia jak kontakt z grą właściwą.
Cieszę się, że marka nie tylko się ruszyła, ale i zaczynają się eksperymenty z jej formą. Na razie w formie spin-offów, ale mam nadzieję, że Kunio niedługo wróci w pełni chwały, cały na biało. Tym bardziej, że jakby nie patrzeć jest to jeden z głównych protoplastów gier z otwartym światem, Shenmue i co za tym idzie, także Yakuzy.

O premierze Stay Cool, Kobayashi-san!: A River City Ransom Story (już kocham ten tytuł) na Zachodzie jeszcze nic nie wiemy, ale nie wyobrażam sobie byśmy zostali pominięci.

cascad