Retro Game Challenge powraca w kolekcji na Switcha

Nintendo DS wypełnione było grami niezwykłymi, ciekawymi i „przytulnymi” w wyjątkowy, handheldowy sposób – który trudno opisać. Retro Game Challenge na pewno było jedną z pozycji z tego nurtu, pozycją, która starała się na małych ekranach przenieść nas w czasy dzieciństwa, oraz próbowania wielu gier na 8-bitowych konsolach podpiętych do telewizora w salonie i czytania kolorowych magazynów z poradami. To pikselowa pigułka do innych czasów, która teraz trafi także na Switcha.

Retro Game Challenge 1 + 2 Replay będzie zawierać zremasterowane wydania gier z Nintendo DS, czyli GameCenter CX: Arino no Chousenjou (wydane pod tytułem Retro Game Challenge na Zachodzie) oraz GameCenter CX: Arino no Chousenjou 2 (które ukazało się tylko w Japonii, ale otrzymało fanowską translację na angielski).

Ponieważ Retro Game Chellenge wyróżniało się nawet na tle szalenie oryginalnych gier z Nintendo DS, bardzo się cieszę, że po tylu latach pojawi się szansa na pokazanie tych gier nowym graczom. Tym bardziej, że to nie tylko dawka wirtualnej retro-miłości, ale i swego rodzaju symulator tamtych czasów. W lepszym świecie już podczas premiery byłby to wielki przebój i jeden z największych sukcesów poprzedzających indieapokalipsę. Ale że nie żyjemy w lepszym świecie to jest jak jest…

Standardowo czekamy zatem na potwierdzenie anglojęzycznej premiery (choćby tylko w cyfrze), na którą mocno liczymy. W międzyczasie można za to zaglądać na oficjalną japońską stronę gry.

 

cascad