Custom Mech Wars – co wyprawia to D3!

Dobrzy ludzie oczekujący Earth Defense Force 6 po angielsku – musicie jeszcze poczekać. Ekipa D3 Publisher/Sandlot robi za to coś podejrzanie podobnego, przy okazji zamachując się na Armored Core 6.

Zwiastun Custom Mech Wars (tytuł autentyczny) zaatakował za zdwojoną siłą. Po pierwsze: co to ma być? Po drugie: gdzie EDF6?. W tym szaleństwie jest jednak metoda, bo postanowiono zrobić tytuł, który jawnie bierze styl zabawy i rozwałkę miasta z EDF, łącząc to z walkami mechów, które można budować z różnych elementów osiągając komiczne rezultaty. Tam gdzie Armored Core 6 ma dopracowany do perfekcji system walki, oraz „poważny” model customizacji, tam CMW każe nam dowolnie biegać i strzelać, poddając wyzwaniu nasze umiejętności do tworzenia idiotycznych robotów. Wszystko o czym piszę zrozumiecie oglądając pierwszy zwiastun:

Jak widać, abstrakcja ma się dobrze i pewne pomysły mogą być zrealizowane tylko przez konkretne zespoły. Bardzo kibicuję tej wariacji na temat EDF i mam nadzieję, że wygeneruje duże zainteresowanie tematem. Bo choć wygląda na coś na skraju Kusoge, to jednak stworzenie silnika, który pozwoli łączyć tyle różnych obiektów w jednego robota, nie jest małym wyzwaniem.

Komu w tej branży kibicować jeżeli nie takim odważnym, dziwnym, „średnim” grom z odrobiną wariactwa i fantazji. Custom Mech Wars ukaże się „tej zimy” i jak widać an trailerze – także w naszym regionie! Obecnie zapowiedziano wersje na PS5 i Steam. Bardzo Bardzo czekam.

cascad