Level-5 wciąż planuje wydać 4 gry w tym roku (a Laytona w przyszłym)

Kiedy w marcu odbyła się konferencja Level-5 Vision napełniła ona wielu z nas nadzieją. Tytuły tej firmy są co prawda specyficzne i łatwo się od nich odbić, jednak posiadają własny czar, styl i coś, co sprawia, że branża była bardziej uboga w ostatnich latach bez projektów Akihiro Hino. Pięć pokazanych wtedy gier miało symbolizować powrót firmy na światowe rynki, i mimo iż już weszliśmy w lipiec to, cały czas cztery z nich powinny wyjść do końca roku.

Skąd te wnioski? Z oficjalnej strony, Level-5 gdzie po szybkim przeklikaniu się natrafiłem na informacje dotyczącą okienka premierowego każdej z nich:

Inazuma Eleven Victory Road:

Decapolice:

Fantasy Life: The Girls Who Steales Time:

Megaton Musashi Wired:

Professor Layton and the New World of Steam (2024):

Nie jest to żaden data-mining, tylko przeklikanie się przez strony projektów – zrobiłem to, bo cały czas od Level-5 Vision nie ma żadnych informacji (nawet Twittery tych gier milczą) o tym co się dzieje z tymi produkcjami, a bardzo na nie liczę, więc dobrze mieć rękę na pulsie. Zresztą to, że dalej takie daty są na ich www może oznaczać nawet to, że ktoś ich zapomniał wyedytować, a produkcja już dawno ma wydłużone terminy. Zatem miejmy nadzieje, ale też trzymajmy się realistycznych prognoz – wystrzelanie się z czterech ważnych gier w okresie wrzesień-listopad (bo trudno przypuszczać, by coś nagle wyszło za miesiac, lub było dociskane na grudzień) nie jest zbyt prawdopodobne.

cascad