Natsu-Mon! 20th Century Summer Vacation przyszło, żeby znów zaskoczyć

Nie minęło dużo czasu od cieszenia się letnimi wakacjami Shin-chana, a już możemy wypatrywać nowej odsłony serii Boku no Natsuyasumi

Zwyczajowo podczas Nintendo Direct warto nie tylko przyglądać się prezentacji przygotowanej w języku angielskim, ale i sprawdzić, czy w jej japońskiej wersji nie pojawiły się inne gry. A przeważnie się pojawiają…

Potwierdza to Natsu-Mon! 20th Century Summer Vacation (Shin-chan Summer Vacation też najpierw wypatrzyliśmy w japońskim N Direct), czyli nowa odsłona serii o spędzaniu letnich wakacji na wsi, chłonąc naturę i starając się lepiej poznać swą rodzinę i otoczenie, a czasem nawet odkryć jakąś tajemnicę!

Za grę ponownie odpowiada Kaz Ayabe – twórca serii – i jej premiera przewidziana jest na 2023 rok, tytuł wyda Spike Chunsoft (co także zwiększa szansę na szybkie ujrzenie jej na Zachodzie). Istotną częścią tej odsłony będzie udział w letnich festiwalach, bardzo popularnych w Japonii (Matsuri), otrzymamy również możliwość odwiedzenia sąsiedniego miasta, jadąc do niego pociągiem.

Nasz bohater to 10-letni chłopiec – przybył on na wieś wraz z Cyrkiem, który prowadzi jego tata. Trupa to zatem nasi najbliżsi, choć sporo czasu spędzimy również na poznawaniu młodszych i starszych miejscowych. Poza łapaniem owadów, wspinaniem się na drzewa, łowieniem ryb i obserwowaniem przyrody będziemy także pomagać w Cyrku, tańczyć rytualne tańce (bon-odori), czy cieszyć się nocnymi fajerwerkami. Jak zwykle sednem zabawy będzie zebranie jak największej liczny letnich wspomnień.

Wszystko to zapowiada się cudownie, choć co do oprawy wizualnej mam mieszane uczucia. Widać, że to krok w tył względem Shin-chan Summer Vacation, które miało zapewne zdecydowanie większy budżet. Mimo “mobilnego” vibe’u wierzę jednak w jakość samego doświadczenia w pełnej grze. Szkoda, że porzucono plastyczność oryginałów z PSX i PS2, ale mam nadzieję, że to co na screenach wygląda dość ubogo, w akcji nie będzie przeszkadzało.

I co? Nowy rok = nowa gra, którą trzeba przenieść na Zachód. Będziemy o to walczyć mocą Lavocado.

PS warto zwrócić uwagę na to, że seria kończy z nostalgią do lat 80. i wkraczamy w przełom wieków.

[via Famitsu]

cascad