Level-5 coraz bliżej powrotu! (na Zachód)

Powrót Level-5 do wysokiej formy jest antycypowany na Lavocado od jakiegoś czasu. Firma, która dostarczała tak fantastyczne gry, jak Professor Layton, czy Inazama Eleven; odpowiedzialna za Dragon Quest VIII, czy Ni no Kuni, zdecydowanie zbyt szybko zwinęła się z zachodnich rynków po serii tytułów, które rozminęły się z oczekiwaniami „naszej” widowni (Snack World etc.). Studio z Fukuoki nabiera jednak sił i wiele wskazuje na to, że powróci do nas po szybkim przegrupowaniu.

***
Level-5 po zakończeniu okresu panowania NDS-a i 3DS-a musiało zmierzyć się ze sporymi trudnościami ze wskoczeniem na inne platformy (nie pomagali też sobie, tytułując w USA i Europie swoją nową flagową grę „Ni no Kuni”). W 2020 roku podjęto decyzję o zamknięciu wszystkich zachodnich biur, by powrócić do Japonii i tam przepracować wszystkie swoje zaległe sprawy. A było nad czym pracować, bo wiele poprzednich hitów Level-5 zaprowadzono w ślepy zaułek (Yo-kai Watch miało w Japonii okres bycia czymś równie wielkim co Pokemony – niewiele z tego przetrwało).

Na szczęście moment powrotu na światowe rynki nadszedł wyjątkowo szybko i na podstawie ogłoszenia związanego z szukaniem nowych ludzi do pracy, wiemy, że Level-5 będzie kontynuować wydawanie swoich gier po angielsku.

Treść ogłoszenia: “With the recent globalization of the game business, we are looking for people to maximize the business scale as a content holder and actively develop Level-5’s IP not only in Japan but also on a global scale”

Z czym wypada kojarzyć te działania? Myślę, że przede wszystkim z szykowaniem się do globalnej premiery Inazuma Eleven: Victory Road of Heroes, oraz lokalizacji Megaton Musashi (ale o tym jeszcze żaden oficjalny komunikat nie informuje). Mam także nadzieję, że pójdą za tym zapowiedzi kolejnych tytułów firmy, które będą trzymać jej charakterystyczny przygodowy, kręcący się dookoła walki dobra ze złem i dziecięcych perypetii smak. Mimo tego, że są to raczej płytkie i nierobiące zbyt wielu trudności tytuły, to mają w sobie dużą dawkę unikalnego ciepła, które trudno odnaleźć w podobnych grach od konkurencji.

cascad