Jest 2020, więc Nintendo kończy naprawiać Wii

Japońskie firmy zaczynają nowy rok fiskalny 1 kwietnia. I od 1 kwietnia Nintendo otwiera nowy rozdział w swym życiu, na dobre odcinając się od Wii. Konsola, która znalazła 101,6 miliona nabywców nie będzie już dłużej naprawiana przez oficjalny serwis firmy.

Powodem jest koniec produkcji/braki części zamiennych. Nikt nie powinien być tym zdziwiony – Wii miało premierę ponad 13 lat temu, w grudniu 2006 roku. Mimo to Nintendo „prosi o zrozumienie i przeprasza za niedogodności”.
Cóż to była za konsola. Prawdziwy elektroniczny Don Kichot, sprzęt który rozumiał potrzeby rynku bardziej niż cokolwiek innego. A przy okazji odpalał wszystko z GameCube’a za co należy mu się złoty medal.

Wypada odnotowywać takie wydarzenia, choćby po to, by rozbudzić swe wspomnienia. Wspomnienia pierwszego kontaktu z Red Steel, podziwu do z MadWorld, genialności Super Mario Galaxy, zapijanych imprez dookoła tenisa ze składanki Wii Sports… wymieniać można długo. To była wspaniała konsola, jedyna w swoim rodzaju i ostatnia taka czysta. O ile wiecie o co mi chodzi. Mam nadzieję, że tak.

See You Space Cowboy.

 

źródło

cascad