PS Plus na marzec 2018 jest najlepszy bo ma ikony

Komentowanie tego co dzieje się co miesiąc w grach udostępnianych w PS Plus i Games with Gold to interesująca przygoda. Kwestia przyjęcia przez graczy każdego zestawu jest zwykle bardzo różna, choć często przeważają głosy negatywne. Marzec 2018 w wykonaniu Sony wydaje się być jednak skuteczną odpowiedzią na te narzekania.

Zanim przejdziemy do komentarza, PS Plus na marzec 2018 to:

  • Bloodborne (PS4)
  • Ratchet and Clank (PS4)
  • Legend of Kay Anniversary (PS3)
  • Mighty No. 9 (PS3, PS4)
  • Claire: Extended Cut (PS Vita i PS4)
  • Bombing Busters (PS Vita i PS4)


Jestem pod wielkim wrażeniem tego ikonicznego zestawu. Przecież w jeden miesiąc dostaniemy legendy gamingu w różnej formie.

Bloodborne
to wybitne dzieło FromSoftware, od którego każdy powinien zaczynać przygodę z PS4. Tytuł głęboki, grywalny, mocarny, ekskluzywny – symbol nowej siły Sony. Zremasterowany Ratchet and Clank to z kolei powrót do najlepszych momentów życia PS2. Oryginał był absolutnie wybitny i ogarnia mnie radość na samą myśl, że będę mógł go spróbować w tak wypasionej wersji. Przechodziłem swego czasu tę grę w kółko i znam ją praktycznie na pamięć w wersji oryginalnej, ciekawe ile tej wiedzy powróci podczas ogrywania króla w nowych szatach. Bardzo dobrze, że takie produkcje wracają – kochałem PS2 przede wszystkim dlatego, że dało mi dziewięć genialnych platformerów, okres trzech trylogii: Jaka, Sly’a i Ratcheta to jeden z największych wypasów jakie przeżyłem w swym życiu gracza. Ikoną w krzywym zwierciadle jest za to Mighty No. 9. Owoc nieudanego życia Keijiego Inafune poza Capcomem. Ale wiecie co? Bardzo sobie cenię to, że dzięki PS Plus będę mógł w końcu spróbować tej gry i zobaczyć jak jeden z twórców Mega Mana chciał kontynuować jego dziedzictwo. Nawet jeżeli zapowiedziano już prawilną kontynuację cyklu to jednak w momencie zapowiedzi MN9 nie była ona taka pewna.

Produkcje w stylu Legend of Kay Anniversary, Claire: Extended Cut i Bombing Busters odpuszczam. Przecież doba nie jest z gumy – mało kto będzie ich próbować mając do dyspozycji wcześniej wymienioną trójcę.


Koniec Plusa dla Vity i PS3

„A jednak się kręci” powiedział przed wiekami wynalazca koła. Pisząc tekst „To chyba czas, by PS Plus opuściło PS3” spodziewałem się, że chwile później zostanie to zapowiedziane – ale nie aż tak szybko. Ogłaszając rozpiskę na marzec, Sony potwierdziło zatem, że przed PS3 i PS Vitą jest ostatni rok obecności w PS Plus. Od marca 2019 w usłudze co miesiąc znajdować będziemy tylko dwie gry na PS4 (chyba, że coś jeszcze ulegnie zmianie). Przed nami zatem jeszcze 24 produkcje, które trafią na bardzo niedocenianego handhelda i miejmy nadzieję, że z tej okazji zamiast nieznanych nikomu indyków dorwiemy kilka brakujących perełek. Np. Persona 4: Golden byłaby wspaniałym prezentem dla każdego kto nie może się zebrać, by dać szansę serii.

Ruch jakim jest usunięcie Vity i PS3 z Plusa jest jednak jak najbardziej słuszny i nikt nie powinien nad nim lamentować. Tym bardziej, że możemy po cichu liczyć, że jakość tytułów dodawanych do Plusa na PS4 również na tym zyska.