The Great Ace Attorney – po sześciu latach pojawi się angielska wersja

Seria Ace Attorney nie słynie ze wspaniałej rozgrywki (tak jest momentami rażąco głupia), ale potrafi każdą wpadkę nadrobić urokiem. Capcom ze znanym tylko sobie mistrzostwem wyprodukował gry z przewspaniałymi postaciami, za którymi pójdzie się na koniec świata. Dlatego gdy w 2015 roku wypuszczono spin-off cyklu o tytule The Great Ace Attorney wielkim zaskoczeniem i smutkiem było to, że nie planowano wydawać go poza Japonią.

Teraz się to zmienia, bo Capcom ustami swego przygodówkowego masterminda Shu Takumiego zapowiada wydanie The Great Ace Attorney: Adventures i kontynuacji – The Great Ace Attorney 2: Resolve na Zachodzie, w zestawie. A czym są te gry? To wersja Ace Attorney przenosząca nas do realiów wiktoriańskiej Anglii, w której spotykamy karykaturalnego Sherlocka Holmesa i wraz z nim walczymy o sprawiedliwość, szukając dowodów zbrodni i pokazując je w sądzie. Nasz bohater to oczywiście przodek Phoeniksa Wrighta.

Co interesujące, ta edycja The Great Ace Attorney będzie mieć story mode, po odpaleniu którego wszystko dzieje się automatycznie i możemy śledzić fabułę gier, jakbyśmy oglądali detektywistyczne anime. Można ten tryb włączać i wyłączać w dowolnej chwili, więc może posłużyć do omijania szczególnie kłopotliwych momentów (a te w serii pełnej abstrakcyjnych rozwiązań problemów sądowych potrafią się gromadzić).

Gry są wyjątkowo długie, co pewnie wpłynęło na to, że przez koszty lokalizacji w poprzednich latach decydowano się ich nie wydawać na rynkach zachodnich. Według wszelkich znaków na niebie i ziemi, ukończenie pełnego pakietu dwóch tytułów i bonusowych epizodów może zająć nawet 50 godzin.

The Great Ace Attorney: AdventuresThe Great Ace Attorney 2: Resolve pod nazwą The Great Ace Attorney Chronicles ukażą się po raz pierwszy, oficjalnie po angielsku, 27 lipca 2021 na Switchu, PS4 i Steamie. Cena pakietu to 40$, co powinno się przełożyć na bardzo przystępne 159 PLN (ale niech nikt się nie zdziwi ,jak nagle przelicznik pokaże 219 PLN).

Bardzo czekam i liczę na pudełko.

 

PS widzieliście te cudowne okładki oryginałów? Aż chce się je przytulić.

cascad