Lollipop Chainsaw Remake – wracamy do liceum!

Jedną z gier, które zaskakująco trudno obecnie dostać w tzw. przyzwoitej cenie jest Lollipop Chainsaw. Produkcja Grasshopper Manufacture ukazała się w 2012 roku na PS3 i X360, bez… wersji cyfrowej. Obecnie za jej wydanie pudełkowe należy zapłacić przynajmniej tyle ile za nową premierową grę (a przeważnie sporo więcej). Cieszy zatem to, że na 10-lecie ogłoszono odświeżenie gry i ułatwienie dostępu do niej nowym graczom.

Licencja na Lollipop Chainsaw była przez cały czas w rękach Kadokawa Games, obecnie przejęło ją Dragami Games. Campowa gra o licealistce z piłą łańcuchową i głową swojego chłopaka uwieszoną przy spódniczce, kojarzona jest przede wszystkim z tym, że reżyserował ją Goichi Suda. Nadejście remake’u tej zombie-sieczki jest jednak w dużej mierze zasługą producenta wykonawczego gry, Yoshimiego Yasudy. Yasuda był CEO Kadokawa Games, a gdy je opuścił założył właśnie Dragami Games. To tło na pewno bardzo przyspieszyło i ułatwiło załatwianie przejęcia IP od strony formalnej.
Co interesujące Yasuda, był do 2008 roku prezesem Tecmo, z czym wiążą się pewne kontrowersje. To w tamtych czasach z firmy odszedł twórca marki Ninja Gaiden, Tomonobu Itagaki.  Toczyła się z nim sprawa w sądzie o niewypłacanie wszystkich premii, podobnie jak z innymi kluczowymi pracownikami, po zakończeniu produkcji Ninja Gaiden II. Jak widać nie wszystkim się jednak źle żyło z Yasudą i w kolejnych miejscach panowały już zdrowe układy (zresztą, nie wiadomo na, ile można jego konkretnie winić za sytuację wewnątrz Team Ninja). Jako producent musiał też świetnie się sprawdzać i polubić z Sudą, bo pracowali razem także przy Zero: Tsukihami no Kamen (Fatal Frame: Mask of the Lunar Eclipse), oraz Killer is Dead. Yasuda produkował nawet Dark Souls II: Scholar of the First Sin cze niedawne Metal Max Xeno, zatem ma doświadczenie w naprawdę różnych i raczej przyciągających uwagę projektach.
Pełny Remake Lollipop Chainsaw ukaże się w 2023 roku, nie podano jeszcze platform docelowych. Usprawniony zostanie gameplay i oprawa, a poprzez wygaśnięcie pewnych licencji na soundtracku pojawią się nowe utwory. Będzie to pierwszy projekt Dragami Games, ale ponieważ zaczynają od czegoś tego pokroju, powinniśmy się spodziewać bardzo dużo w przyszłości po tym studiu.

Najciekawszym elementem tej premiery będzie zderzenie wulgarności i bezpośredniego humoru rodem z komedii dla nastolatków z obecnymi standardami i bardzo wyczuloną na tym punkcie publicznością. Niektóre gry potrafią jednak mimo przaśnych, dziaderskich zagrywek (cosplay Jessici Nigri przy promocji LC nie pomagał) nie tracić nic ze swej jowialności. Lolliop Chainsaw było dla mnie zawsze taką grą. Z chęcią sprawdzę, czy będę mógł podtrzymać to zdanie w przyszłym roku. Czekam!

cascad