Capcom szykuje się na 35 urodziny marki Street Fighter

Branża gier ma do siebie to, że nie wszystkie firmy potrafią odpowiednio świętować jubileusze swoich marek (patrzę na ciebie, Nintendo). Capcom zwykle jednak nie przepuszcza takich okazji, ale zapowiedź świętowania 35. urodzin serii Street Fighter wypada docenić. Tym bardziej że patrząc na stan, w jakim jest SFV, będzie to bardzo dobra okazja do tego, by zapowiedzieć szóstą odsłonę serii.

Informacja wyskoczyła dziś rano na Twitterze osób, które śledzą japońskie konto gry, lub amerykańskie konto firmy:

Ponieważ w tym momencie nie wiemy nic więcej, pozostaje czekać i trzymać kciuki za to, że ten rok będzie naprawdę pełny Street Fightera. Pomyślałem chwilę o tym co by mnie ucieszyło z tej okazji:

  • Street Fighter VI odchodzący od stylu graficznego z 4 i 5, z rozbudowanym story, mniejszą liczbą wojowników, trybem TAG i Team Battle, oraz rozbudowanymi sposobami gry online. Najlepiej niech cały skład w końcu poczuje upływ lat, z Ryu i Kenem jako walczącymi dziadkami, oraz nową generacją fighterów zapełniającą roster.
  • Dopasiona kolekcja HD Street Fighter Alpha, z odpowiednim online i niespodziankami.
  • Dopasiona kolekcja gier z podserii Street Fighter EX.
  • Wyścigi cartów i party game z postaciami Street Fightera. Może być w skali Mario, lub jako drobnostka dla fanów za 20 dolarów.
  • Chodzona bijatyka w świecie SF.

Myślę jednak, że dobre i efektowne SFVI będzie wystarczającą niespodzianką. A gdyby zdążyło jeszcze wyjść w 2022 to już w ogóle.

cascad