Valkyrie Profile wróci w 2018 [Aktualizacja]

Valkyrie Profile to jedna z najbardziej kultowych gier RPG, podobnie jak jej kontynuacja z PS2. Opowieść o Walkiriach przepuszczona przez wizję japońskich twórców zdobyła ogromny poklask wśród fanów ambitnych produkcji tego typu.  Niestety Squaresoft, a potem Square Enix wpadło kilka lat temu w spore tarapaty finansowe i odrodzenie zajęło firmie sporo czasu. [AKTUALIZACJA] Okazuje się, że przegapiłem informację, w której podawano, że będzie to po prostu port gry z PSP na iOS i Androida – za czujność dziękuję Bartkowi.

Teraz, gdy możemy powiedzieć, że SE znów jest gigantem wypuszczającym regularnie bardzo dobrze gry, przychodzi także czas na przywracanie zapomnianych marek. Takim projektem jest zapowiedziana na 2018 Valkyrie Profile: Lenneth. Jak to ostatnio bywa, tytuł gry budzi sporo domysłów. Przede wszystkim chodzi o to, że VP: Lenneth to tytuł produkcji z PSP (2006), która była remake’iem pierwszej części serii z PSX (1999).

Scenariusze są zatem dwa: albo dostaniemy odnowioną wersję tej produkcji na sprzęty mobilne i platformy stacjonarne, albo szykuje nam się zupełnie nowa produkcja z serii. Oby dwie wersje wypada uznać za bardzo dobre i czekać na kolejnego klasyka, który w końcu będzie mógł zostać dostrzeżonym przez więcej osób. Na razie mamy jednak tylko teaser:


Razem z zapowiedzią projektu wystartował też japoński profil twitterowy gry.