Kończy się wsparcie dla Dragon Quest na… Wii U i 3DS

Fenomen Dragon Quest w Japonii jest czymś trudnym do zmierzenia, bo to prawdziwie kultowa, międzygeneracyjna seria łącząca klasykę, nowości, młodych i starych. Dlatego Dragon Quest X, będący odsłoną z gatunku MMORPG właśnie dostaje wersję 7.0 oraz dodatek Dragon Quest X Online: The Door to the Future and the Sleeping Girl. Przy okazji tych zapowiedzi Square Enix przekazało także, że kończy wspieranie usługi na platformach Nintendo 3DS i Wii U.

Sprzęty już dawno przez nas pochowane mają zatem w Japonii genialną grę, która cały czas działa na nie jak życiodajna kroplówka. Wyobrażam sobie, że fantastycznie jest wracać teraz do domu i nawet nie mając dostępu do nowych platform siadać na kanapie i łapać padlet, na przekór całemu światu. Ta możliwość będzie dostępna do 20 marca 2024, kiedy to serwery na 3DS i Wii U przestaną działać.

Przypominam także, że w Japonii ukazała się też edycja DQX, która nie jest MMO – czyli Dragon Quest X: Awakening of the Five Tribes Offline. Jest to gra, która przerabia MMO na standardowego RPG-a dla jednego gracza. Ukazała się 15 września 2022 roku i wciąż liczę, że uda się ją dowieść na Zachód.

PS Dragon Quest X ukazał się w 2012 i od tej pory wciąż zabawia miliony graczy – i zdążył debiutować na Wii!

cascad