SD Shin Kamen Rider Rumble – będzie grane!

Dość nieoczekiwanie Bandai Namco potwierdziło, że SD Shin Kamen Rider Rumble ukaże się w angielskiej wersji językowej już miesiąc po premierze japońskiej.

Jak to mawia w takich sytuacja chory pastor „Oh, happy day!”. Licencja Kamen Raider, jedna z najpopularniejszych tokusatsu w historii, nie ma szczęścia do gier i do pojawiania się poza Japonią (choć nie jest tak, że jej się to nie zdarza). Dlatego to, że nowa chodzona bijatyka w uniwersum miksującym walkę z potworami, jazdę na motorze i stroje przypominające polne koniki (czy da się być bardziej cool? Nie sądzę) będzie dla nas „zrozumiała” to świetna wiadomość. Gramy już 27 kwietnia 2023, oto zwiastun:

Żeby nie było za pięknie – chodzi o to, że azjatycka wersja gry (poza Japonią, która otrzyma swoją wersję najpierw – 23 marca) będzie miała na liście języków do wyboru także angielski. Jest to ruch stosowany co jakiś czas, dzięki któremu, chociażby fenomen Demon’s Souls rozlał się na świat, gdy zaczęto masowo importować ten tytuł z Hong Kongu; właśnie dlatego, że miał w tamtejszej wersji właśnie angielskie napisy.

Czy świat ruszy po SD Shin Kamen Raider Rumble? Raczej nie, ale to bez znaczenia, bo ja przynajmniej sobie ruszę. Tym bardziej że poza Switchem tytuł trafi również na Steam. Będzie to dobra okazja na łyknięcie kolejnej dawki chodzenia i kopania, w przyjemnej oprawie i ze świetnym klimatem.

Przy okazji warto też obejrzeć zwiastun Shin Kamen Raider, bo to temu filmowi towarzyszy gra – poza tym reżyseruje go TEN Hideaki Anno:

Premiera filmu odbędzie się w marcu tego roku, więc wszystko jest ze sobą sprzężone. Przy okazji spełniło się w pewien pokrętny sposób, jedno z moich marzeń. Niemal rok temu pisałem, że niczego nie chcę bardziej niż gry w Shin Japan Heroes Universe. I SD Shin Kamen Rider Rumble to właśnie taka gra.

To wspaniała moc – gdy już się coś przeleje na litery, gdy wygłosi się swoje marzenia, to co jakiś czas świat naprawdę je spełnia. Dlatego pamiętajcie, by się z nimi nie kryć i często o nich mówić.

cascad