Stefanie Joosten śpiewa i reżyseruje sceny przerywnikowe Wanted: Dead

Wanted: Dead to tytuł, który z łatwością wpadł mi w oko, prezentując się na mieszankę Lollipop Chainsaw, No More Heroes i średniawych (ale wyrazistych) projektów typu Neverdead czy Wet. Sprawdzając grę dokładniej, okazało się, że „media milczą”, a jej dział promocji dwoi się i troi, by przedstawić ją jak najciekawiej. Na przykład – już teraz można na Spotify słuchać oryginalnych piosenek przypominających disco-pop z lat 80., goniących za aranżacjami z tamtego okresu twórczości Madonny. I śpiewa je sama Stefanie Joosten, czyli The Quiet z Metal Gear Solid V: The Phantom Pain.

Album Singing to the Sky, który towarzyszyć będzie W:D jest już dostępny na serwisach streamingowych (powyżej teledysk do piosenki She Works Hard for the Money). Stefanie znajduje się także w samej grze, użyczając swego wizerunku i głosu postaci Vivienne, która należy do najbliższego grona głównej bohaterki. V ma wiele talentów – była m.in. gotującą celebrytką, co wykorzystywane jest także w filmach promujących grę:

Okazuje się, że Hideo Kojima miał oko do talentu Joosten, wciągając ją do branży. Nawiązała ona ścisłą współpracę z 110 Industries i zajmuje się tam także reżyserią  części scen przerywnikowych w Wanted: Dead (poza tym została reżyserem kreatywnym projektu Vengeanece is Mine, o którym jeszcze niewiele wiemy).  W grze znajdzie się także automat arcade ze strzelaniną Space Runaway – wygląd mecha, którym sterujemy również projektowała Stefanie. A ponieważ, tak jak wspominałem na początku. dział promujący grę dwoi się i troi: SR jest już dostępne do skończenia w całości i za darmo na Steam.

Reasumując – mamy grę, od części zespołu odpowiedzialnego za Ninja Gaiden, o której prawie nikt nie słyszał, która wyjdzie za kilka chwil (14 lutego 2023) i będzie łączyć gunplay, slashera i pulpę. Mamy grę promowaną filmami, teledyskami, albumem muzycznym i darmową strzelaniną 2D w kosmosie – aż się robi trochę smutno widząc ile zaangażowania od strony 110 Industries idzie w to, by pokazać światu Wanted: Dead, a coverage prasowy i zainteresowanie są naprawdę nikłe. Nie popełnijcie tego błędu i czekajcie ze mną na premierę.
***

Warto też dodać, że podczas promocji gry na Tokyo Games Show Stefanie Joostem była na stoisku wydawcy wraz z Hannah Stone, czyli aktorką wcielającą się w główną bohaterkę Wanted: Dead:

Miejmy oko na ten tytuł – to może być najciekawszy średniak całego roku.

cascad