Crayon Shin-chan Summer Vacation wyjdzie poza Japonią

… Ale w Azji. Mamy potwierdzenie, że Tajwan, Hongkong i Korea Południowa otrzymają zlokalizowaną wersję crossoveru między marką Shin Chan i My summer Vacation, czyli Crayon Shin-chan: Ora to Hakase no Natsuyasumi – Owaranai Nanokakan no Tabi.

Niestety mimo potwierdzenia ukazania się w HK nie wspomniano nigdzie o angielskiej lokalizacji w niej zawartej, co budzi dużo smutku, bo często właśnie tą drogą można w USA i Europie dorwać niszowe perełki z Japonii.

Jest za to pewien pozytyw całej sytuacji – sam fakt, że gra opuszcza ojczysty kraj, znacznie zwiększa szanse na tłumaczenie na English. Tym bardziej że to w swej skali bardzo duży sukces komercyjny. Japończycy zakupili 300 tysięcy kopii, czyli na pewno projekt się zwrócił i ma bardzo duże szanse na angielskie tłumaczenia choćby tylko w formie cyfrowej.

Liczę, że znajdzie się wydawca i uda się zdążyć w odpowiednim okienku z premierą. To musi być coś, co ukaże się u nas latem – jeżeli bowiem do sierpnia/września nie doczekamy się informacji o edycji EU/US to niestety może być po ptakach. Choć oczywiście nadzieja umiera ostatnia, bo skoro otrzymaliśmy Gnosię to dosłownie wszystko może się u nas ukazać (może nawet Yakuza Kenzan w końcu się w to wpisze).

Shin-chanie, wiedz, że czekam.

cascad