Yakuza się zmieni(a), Sega też

Ostatnio dużo nowych informacji i plotek krąży dookoła serii Yakuza i zamieszanych w nią osób. Ułóżmy sobie najważniejsze z nich w jakiś logiczny ciąg, by odkryć to co czeka tę wielką serię:

Fakty:

 • Lost Judgment, kontynuacja Judgment – czyli bardzo udanego spin-offu Yakuzy produkcji Toshihiro Nagoshiego, pod koniec września wyląduje na sklepowych półkach.
 • Agencja reprezentująca aktora, który użycza swego wyglądu bohaterowi Judgment blokuje wersję PC gry. Takuya Kimura wg pierwotnej umowy użyczał swego image’u tylko do wersji konsolowych i okazuje się problemem nie do przeskoczenia to, że port gry miałby trafić na Steam.
 • Sega jest absolutnie niezadowolona tym, że aneks do umowy dot. przeniesienia wizerunku Kimury na wersję PC nie będzie podpisany. Firma stanęła pod ścianą. Wcześniej, z sukcesem przeniosła większość swych ostatnich gier na platformę Valve. Chcąc kontynuować bardzo ciepło przyjęty cykl Judgment, Sega musi „pozbyć się” tego kto blokuje jego ekspansję.
 • Podmiana modelu i głosu głównego bohatera nie wchodzi w tym momencie w grę przez koszty, konieczność podmiany i aktualizacji pierwszej części (2018) i zakończenie prac nad drugą. Wyraźną wskazówkę co może stać się dalej daje jednak świeżo zapowiedziane DLC do Lost Judgment.

 • Wiosną 2022 roku ukaże się duży, 10-godzinny dodatek „The Kaito Files„, który pokaże przygody największego kompana Yagamiego, czyli tytułowego Kaito, którego polubili też dosłownie wszyscy, którzy mieli do czynienia z Judgment.
 • W tym samym czasie nasilają się informacje, że po 32 latach z Segą, Nagoshi szuka nowych wyzwań i niebawem potwierdzi rozstanie, by dołączyć do chińskiego giganta NetEase (Hangzhou). Nagoshi był producentem i reżyserem serii Yakuza nieprzerwanie od jej trzeciej części, rozwijając ją do niesamowitych rozmiarów.
 • Chwilę wcześniej swój powrót do Segi ogłosił Ryuta Ueda, czyli reżyser Yakuzy 1 i 2, który stęsknił się za branżą gier po dziesięciu latach pracy w japońskim Yahoo.

Mamy informacje, teraz wnioski:

 • Sega musi zmienić głównego bohatera Judgment, więc przeciera szlaki DLC z Kaito, zanim da mu pełną grę. Ryzykowna zagrywka, ale zastąpienie Kiryu w Yakuza 7 udało się znakomicie, więc i tutaj powinniśmy spodziewać się sukcesu.
 • Twórca Yakuzy – Ueda – ma idealny timing z powrotem do branży. Może przejąć serię, którą niesamowicie poprowadził Nagoshi.
 • Nagoshi nie tylko przepięknie zakończył Yakuzę 6, ale i rozpoczął cykle Judgment i Like a Dragon (aka Yakuza 7), zostawiając licencje w świetnej kondycji, gotową do dalszego rozwoju.
 • Wszystko dobrze złożyło się w czasie dla Segi, jakby świat oddawał im karmę za Dreamcasta.


Telenowela godna tego co się dzieje w samych Yakuzach.

 

cascad