Nowe gry South Park się robią, Mkay?

ViacomCBS podpisało umowę z Treyem Parkerem i Matt Stonem, dzięki której możemy być pewni, że w najbliższych latach nie zabraknie nam emocji związanych z miasteczkiem South Park. To bardzo dobre info, bo to monument rysunkowego stand-upu.


Kocham SP, bo nikt tak mocno nie dał w kość cenzurze, obyczajom i wielkim tego świata, nic innego tak konsekwentnie nie poddaje też próbie wolności słowa. Nawet w ostatnich grach: Stick of Truth i Fractured but Whole, byłem wiele razy w szoku, że przedstawiane w nich treści przeszły w „naszym” medium.

Finansowanie, jakie ostatnio zapewnili sobie Parker i Stone, pójdzie (poza serialem i kilkoma filmami) na dokument o ich pracy, firmę związaną z Marihuaną i właśnie nowe gry. Miejmy nadzieje, że będą one kontynuować dziedzictwo dwóch RPG-owych hitów, jakimi mogliśmy się ostatnio napawać, bo były zwyczajnie rewelacyjne.

Przez 24 lata istnienia South Park miał momenty kiedy nie wszystko się udawało, ale zawsze z nich wychodził i zawsze był z nami. Oby poza fantastyczną animacją pełną najmocniejszych punchy w branży, SP zostało także monolitem satyry wśród gier wideo. Czekam na pierwsze konkretne zapowiedzi jak zły!

cascad