Gnosia to Among Us dla ludzi takich jak my

Wiecie dla kogo, dla intelektualistów.

Żartuję (albo nie – KTO TO WIE), chcąc kolejny raz zwrócić uwagę na to jak niezwykły tytuł driftuje niedaleko nas, za barierą językową. Gnosia to ostatni przebój z PS Vita, niesamowicie wyglądająca i brzmiąca przygodówka, w której jesteśmy na statku kosmicznym i musimy odkryć, który z członków załogi jest Gnosią. Czyli obcym potrafiącym przybierać ludzkie formy, doskonale się kamuflując. Poza tym obcy morduje co noc jedną osobę.

Pisałem już o tej grze, starając się wyłuskać choćby trochę nadziei na to, że wraz z zapowiedzią wersji na Switch ukaże się na Zachodzie. Teraz temat wraca, bo okazało się, że na YouTube można znaleźć jej pełny soundtrack i co tu dużo mówić – rozpływam się przy nim jak masełko. Gdyby dało się polizać kosmos to, pewnie taki smak zostawałby na języku. Odpalcie sobie to jako roboczą muzykę.

Cały OST:

Ten kawałek, luuuuudzie:

Jeden z utworów ma też tytuł „Eyes on You”, który jest jasnym nawiązaniem do kultowego „Eyes on Me”. Tu wszystko się zgadza – a zwłaszcza to, że na YT są półgodzinne wersje każdej kompozycji.

Tak wyglądają i brzmią gry, których potrzebujemy. To jest naraz Disco Elysium, Among Us i Virtue’s Last Reward.


cascad
P
S Mam nadzieję, że te utwory i tracklista nie zostaną zaraz zdjęte, bo głupio będzie to wyglądać.
PS2 Soundtrack znalazł i podesłał mi nie kto inny jak Pita.