Prefektura Nagasaki promuje Ghost of Tsushima (albo odwrotnie)

Departament turystyczny prefektury Nagasaki przygotował specjalną stronę internetową promującą Ghost of Tsushima. Jest jeden z efektów współpracy z twórcami gry.


Na stronie można zobaczyć piękne krajobrazy wyspy odtworzone w grze i poznać jej historię. Atrakcją Cuszimy jest przede wszystkim jej przyroda, oraz świątynie. Rocznie odwiedza ją 680 tysięcy turystów, a dzięki grze Sony i Sucker Punch może ich być o wiele więcej. O ile pozwolą na to obostrzenia związane z podróżami zagranicznymi spowodowane koronawirusem.

Strona jest dostępna także po angielsku (jeszcze parę dni temu nie była), więc polecam ją każdemu, kto w cyfrowej wersji poznał już Cuszimę. Mnie przygoda Jina Sakai wciągnęła aż do przesady – totalnie zignorowałem, że w większości przypadków to skórka na Assassin’s Creed. Walka i płynność przechodzenia z trybu ninja w tryb rzeźnika zrobiły mi kilka bardzo dobrych dni z padem w ręce. Poza tym to najpiękniejsza cyfrowa Japonia utracona, jaką kiedykolwiek dostaliśmy. A ten temat to dobry pretekst, by to podkreślić.

cascad