Instakill i Social Stealth wracają w Assassin’s Creed: Valhalla

Ubisoft potwierdził powrót elementu, którego brak tak bardzo bolał w ostatnich dwóch częściach ich epopei. Assassin’s Creed: Valhalla znów będzie mieć mechanikę zabójstw wykonywanych ukrytym ostrzem, które będą skuteczne względem wszystkich przeciwników.

Oznacza to, że teraz skacząc z trzech metrów na plecy jakiegoś żołnierza i wbijając mu szpikulec w szyję, ten padnie i już się nie podniesie. Tak jak to było przez lata, a co porzuciły odsłony Origins (Egipt) i Odyssey (Grecja) zasłaniając się tym, że mamy zbyt mały poziom postaci, by wykonać taki instakill… Wiele widziałem głupich rzeczy w tej serii, ale żadna nie osiągała tego poziomu absurdu – nawet walka z papieżem trzymającym magiczne jabłko – więc bardzo się cieszę, że ktoś w Ubisofcie napił się wody i zrobił to co trzeba.

Co ciekawe, potwierdzono także, że Assassin’s Creed: Valhalla powróci do innego elementu na którym wyrosła seria. Chodzi o „social stealth” czyli mechanikę polegającą na ukrywaniu się w tłumie, którą tak pięknie reklamowano pierwszą część serii i która tak dobrze działała w Assassin’s Creed: Unity. Ma to nawet sens, bo jako Wiking najeżdżający Anglię powinniśmy mieć jakiś płaszcz i kaptur, żeby choć trochę wtapiać się w tłum pijących piwo przyszłych wynalazców piłki nożnej.
W ogóle, to uczucie gdy w ekipie 600 osób ktoś nagle myśli sensownie. Gratuluję. Teraz niech tylko jeszcze naprawią głównego wikinga.

***
Mam nadzieję, że po dwóch generacjach w końcu na trzeciej doczekamy się takiego Assassin’s Creed jakim miał być od początku. Mam nadzieję, że ukoronowaniem serii, jej silnika i gameplayu który w końcu będzie możliwy do zrealizowania dzięki mocy nowych sprzętów, stanie się powrót na Bliski Wschód. Na nic tak nie czekam w tym cyklu jak na opowiedzenie na nowo historii Altaira, z technologią pozwalającą spełnić ambicje jakie posiadała gra z 2007.

Na to jednak trzeba jeszcze trochę poczekać. Teraz cieszmy się, że Asasyn zabije wroga jednym ukłuciem w szyję. Ostatni raz takie fajerwerki w serii były w 2015.

cascad