Producent Final Fantasy VII podziękował za czekanie na Remake

Powiedziałbym mu „nie ma za co” ale tym razem naprawdę jest.

***

Yoshinori Kitase, reżyser oryginalnego Final Fantasy VII i producent Final Fantasy VII Remake w specjalnym wideo podziękował fanom za czekanie. Trochę komiczne jest to „Thank You for Waiting” które od razu kojarzy się z „Thank You for Playing” na końcu niektórych gier. Trzeba jednak przyznać, że oczekiwanie na ten tytuł było grą samą w sobie.

Przypomnijcie sobie gdzie byliście 23 lata temu (o ile w ogóle byliście) i jaką drogę przeszliście. Te wszystkie miesiące żyliście mając gdzieś tam z tyłu głowy, gdzieś w sercu, gdzieś w brzuszku i flaczkach myśli „chcę Remake Siódemki”. Nie wiedzieliście nawet kiedy nanomaszyny działały wkładając ten sen do każdego z nas. I teraz jest:

To projekt w który bardzo łatwo zwątpić, pewnie też taki który łatwo będzie olać, bo teraz wszystkie ważne rzeczy się olewa. Ale to bez znaczenia. Jak już wsiądziecie do tego pociągu i wjedziecie na peron w Midgar, to na pewno reszta potoczy się naturalnie. Jeżeli Remake ma choćby cząstkę magii oryginału to sobie poradzi. Tak jak Kitase z tym uroczym expose.

A kiedy epizod drugi? 2022? Oby nie później…

 

cascad