DualSense jest ślicznie next-genowy

Sony przed pokazem Playstation 5 zaprezentowało coś ważniejszego niż wygląd samej konsoli: nowego pada. Urządzenie, z którym dosłownie spędzimy tysiące godzin wstrzyknęło trochę życia do skostniałego przekazu japońskiej firmy. Znowu są sexy. I ta nazwa: DualSense. Jakby Durex to wymyślał.

***
Nie będę się zbyt długo zachwycał kontrolerem, którego jeszcze nie trzymałem w rękach. Jednak jego wygląd na tyle mnie zaskoczył, że wypada choćby to zaznaczyć. Połączono tradycyjny, sprawdzony układ przycisków z futurystycznym wyglądem. Jakby z mock-upów producentów aut elektrycznych, albo z filmów o androidach.
Dwa kolory, mocne linie, ukrycie logo PS i kolorowych przycisków (akurat wolałbym powrót charakterystycznych barw) są czymś nowym. Jest czysto. DualSense pokazuje, że nowa generacja nadchodzi i wprowadzi coś nowego. Jestem mega szczęśliwy, że już sam wygląd pada stara się to przekazać.
W kwestii samych rozwiązań technologicznych: pad ma wbudowany mikrofon do szybkich rozmów ze znajomymi jeżeli akurat nie mamy headseta (jak jakość będzie ok, to mamy świetny patent) i lepszy akumulator. Ma być także jeszcze lżejszy i przycisk Share zostanie zastąpiony przez Create (szczegóły mamy poznać wkrótce), plus główny punkt programu: technologia haptyczna. Mam nadzieję, że faktycznie DualSense będzie potrafił oddać wrażenia z trzymania przedmiotów, jazdy samochodem, przeładowywania broni etc. Spece z Sony twierdzą, że to doznania jakich jeszcze nie mieliśmy i będą zmianą taką samą jak super szybki SSD. Ale żeby to stwierdzić trzeba chwycić sprzęt w łapki… Na razie ufam, że tak będzie.

Ostatnie myśli:

  • Bardzo mnie pociąga ten czysty design. Aż chce się coś namalować na tym panelu dotykowym.
  • Obecność panelu dotykowego może się jeszcze przydać – mam nadzieję, że także go poprawili i nie będzie używany tylko jako dodatkowe dwa przyciski (choć to w sumie też nie jest takie złe rozwiązanie).
  • Oby mikrofon w padzie pozwalał na wygodne wydawanie poleceń konsoli, zwłaszcza przy aplikacjach do wideo.
  • Super jest to nowe umieszczenie diody.
  • Nie jestem pewien czy będzie gniazdo jack, a bez niego to jednak trochę smutek. [AKTUALIZACJA: potwierdzono, że gniazdo jack będzie obecne!]
  • Podzielony krzyżak cały czas jest debeściak.
  • Liczę na te nowe spusty.

To teraz czekamy na gry, na konsolę i premierę w listopadzie. Jestem na tak.

cascad