Remaster Nier Replicant zapowiedziany – cuda wciąż się zdarzają!

Najbardziej wstrząsająca gra ery PS360 powraca na PS4, Xboksa One i Steam.

Na Streamie Square Enix firma zapowiedziała wielki powrót NieR Replicant. Remaster gry o społecznym odrzuceniu, okrucieństwie, bestialstwie, niezrozumieniu, końcu świata i miłości zyska nową szansę, by dotrzeć do ludzi:

Interesujące jest to, że oryginalny Nier wyszedł w dwóch wersjach: Replicant i Gestalt. Do USA i Europy dotarł tylko Gestalt – różnica między nimi polega na postaci głównego bohatera. W Gestalt był to brzydki siwy typ, w Replicant bardziej standardowy dla japończyków młody chłopak, bishonen*. Obie przygody traktowały jednak o potężnej więzi, odpowiednio: ojca z córką i brata z siostrą. W obu miłość do dziewczynki, Yonah, pcha nas ku sięganiu po ostateczność. By znaleźć dla niej lekarstwo od śmiertelnie groźnej choroby zrobimy dosłownie wszystko. I scenariusz(e) tej gry potrafią to doskonale wykorzystać.

Teraz nie czas na analizy, teraz jest czas na hype. Znów na tej generacji wydarzyło się coś niesamowitego. Powrót, w który tak trudno było wierzyć. Odpalam ponownie soundtrack i budzę wspomnienia:

Cuda się zdarzają. Co za gra, co za historia, co za muzyka. Kawał sztuki. 10/10 – musicie przeżyć to sami.

cascad

*Jeżeli chodzi o japonski rynek: NieR Gestalt wydano tam na X360, NieR Replicant na PS3.