Nareszcie zagramy w Billion Road!

Lubicie Monopoly? No to pewnie się ucieszycie, że japoński, cyfrowy odpowiednik z odpowiednią dawką szaleństwa i przygody trafi w końcu na Zachód. Billion Road i inne pokręcone wirtualne planszówki często były tak bardzo osadzone w japońskich klimatach, że nie było na to szans. Dzięki ostatnim poczynaniom Bandai Namco możemy jednak spróbować tego fenomenu.

Główną atrakcją będzie oczywiście zwiedzanie wirtualnej Japonii i próba wykupu kolejnych miejsc, po to by oskubać rywali i stać się miliarderem.

Oprawa jest bardzo „mobilna”, a sam gameplay to ubrany w efekty system rzucania kośćmi, zarządzania budżetem i zbierania przedmiotów, ale… cóż to będzie za szalona przygoda. Zwłaszcza gdy uda się zebrać ekipę do multi.

Ja bardzo czekam, bo to pozytywna, oryginalna gra. Od lat chodziło mi po głowie jej poznanie, odkąd ujrzałem pierwszy raz na NDS gry typu Sugoroku. Billion Road na pewno nie podbije świata i standardowy odbiorca nawet nie będzie wiedział, że coś takiego wyszło, ale wypada pokazywać takie tytuły. Może się okazać, że będzie z Billion Road będzie więcej zabawy niż przy niejednej dobrze zfocusowanej produkcji.

Ja czekam. Premiera na PC i Switchu 16 kwietnia 2020.

 

cascad