Akira jednak nie przepowiedział przyszłości – Igrzyska w Tokio odwołane

Ten rok będzie stał pod znakiem światowej tragedii jaką jest epidemia koronawirusa. Załamania giełdowe, czy naturalne kataklizmy wydają się małe przy tym niewidzialnym przeciwniku. Przeciwniku, który błyskawicznie przeskakuje miedzy ludźmi paraliżując kolejne kraje. Z tego powodu słusznie odwołano wiele imprez, doszło także do nieuniknionego: Igrzyska w Tokio zostały przełożone. Bajeczna wizja Olimpiady Tokio 2020 zapowiedziana przez mangę Akira jednak się nie spełni.

To najmniej ważny element całego zamieszania. Jednak dla fanów takich szczegółów warto przypomnieć sobie pewną klatkę z epickiej adaptacji anime Katsuhiro Otomo:
Przedstawia ona odliczanie do Igrzysk, pierwszych po Trzeciej Wojnie Światowej. W Odbudowanym Neo-Tokio. Jak widać zostało do nich 147 dni (akcja filmu dzieje się w 2019, ukazał się w 1988). Jednak nie to przykuwa uwagę: pod odliczaniem jest napis sprayem „po prostu je odwołajcie”. No cóż. Spełniło się i jedno i drugie. Tokio zostało wyznaczone na gospodarza Igrzysk Olimpijskich 2020, a teraz zostały one odwołane.

Nowy wspaniały świat

Zawody przełożono na 2021 rok. Tak samo jak wiele innych wydarzeń. Kto mógłby przewidzieć, że epidemia dotknie tylu spraw, że dosięgnie nawet naszej weebowskiej, świętej przepowiedni z wielkiej Akiry (dla pewności: nie pisałem sarkastycznie). Z jednego z dzieł absolutnych.

Wierzę, że jako ludzkość poradzimy sobie z chorobą. I przede wszystkim zastopujemy jej śmiertelne żniwo, bo to jest najważniejsza sprawa. Niech nawet ten wirus sobie będzie, niech trafia na nowych ludzi, ale obyśmy mieli na niego skuteczne lekarstwo, które wyleczy zdiagnozowane osoby. Bez tego trudno w ogóle myśleć o tak błahych sprawach jak powrót wydarzeń sportowych, koncertów czy restauracji.

Wracając jednak do błahostek, bo to przecież strona o gamingu, trzeba przyznać, że Mario & Sonic at the Olympic Games Tokyo 2020 jest teraz niezłym kąskiem. Przynajmniej dopóki nie pojawi się update okładki i tytułu, który zmieni 2020 na 2021. Kolekcjonerzy – powinniście mieć to na uwadze, warto będzie mieć oficjalną grę Olimpiady, która nigdy się nie odbyła.
Trzymajcie się tam w domach i myjcie ręce. Oby wszystko szybko wróciło do normy. Zdrówka.

 

cascad