Odwołali nam E3 2020

W związku z szerzącym się koronawirusem CO-VID19 odwoływane są kolejne imprezy masowe. Zagrożenie epidemią wpływa na działanie firm, szkół i szpitali. Koncerty, targi, konferencje i wydarzenia sportowe są mocno zagrożone. W chwili gdy to piszę wypada już zacząć się martwić zarówno o piłkarskie Euro 2020 jak i Olimpiadę w Tokio. Skupianie setek i tysięcy ludzi w jednym miejscu jest teraz po prostu nierozsądne. Tyczy się to także targów E3.

E3 2020 zostało właśnie oficjalnie odwołane. Czy to duża strata jest kwestią dyskusyjną. Wiele osób wciąż nie rozumie co fajnego jest w siedzeniu cały dzień na streamach i jaraniu się konferencjami, które pełne są obietnic i snów o przyszłości… Cóż, trzeba było tam po prostu być i to poczuć. Przez te kilka chwil odrzucić cynizm i jarać się tymi wszystkimi trailerami.

Niestety wielki teatr jakim zawsze były targi E3, podczas których prezentowano nowe konsole już nie wróci. Szykowanie się do premiery next-genów zostało właśnie obdarte z tych pojedynków, z chwil napięcia w których faktycznie czuć było dialog między wielkimi firmami. Teraz po prostu każdy będzie sobie prezentować swoje rzeczy w swoim ogródku, w tak przyjaznej atmosferze braku zagrożenia i wygody, że aż trochę mdli.

Niespodzianki będą pojawiać się pojedynczo. Zaplanowane z góry. Gotowe, dobrze wyliczone, wymierzone. Wszystko będzie się dalej kręcić, bo Internet pozwala docierać do każdego o wiele szybciej i łatwiej niż jedna kosztowna impreza w Los Angeles. Całkowicie to rozumiem, co ani trochę nie zmienia tego, że wciąż mi smutno i będzie mi E3 już zawsze brakować. Brak tegorocznej edycji prawdopodobnie tylko potwierdzi, że w ostatnich latach był to wydatek nieuzasadniony. I już nie wrócą.

Bardzo szkoda, bo to była jedna z niewielu okazji przy których gracze włączali się do wspólnej dyskusji. W czasie targów powstawały też świetne materiały na stronach i panował klimat jednego, corocznego święta.

Żeby było jasne, nie szkoda mi konkretnie edycji 2020. W obecnej sytuacji oczywistością jest to, że zdrowie jest najważniejsze i dbanie o nie to podstawa. Szkoda mi, że po tej wyrwie wystawcom będzie mega łatwo zrezygnować z E3 w kolejnych latach. W rezultacie impreza ta po prostu zniknie z życia graczy tak jak wiele innych dobrych rzeczy. A przynajmniej kierunek w jakim idzie od paru lat branża sprawia, że trudno odrzucić takie czarnowidztwo.

cascad