Mama Asha i Profesor Oak totalnie to robią

Jedną z najciekawszych teorii dotyczących lore Pokemon jest to, że Delia, mama Asha Ketchuma, i Profesor Oak cieszą się za każdym razem gdy młody trener wyrusza w świat. Oficjalnie, kryją jednak swoje uczucia nie tylko przed młodzieńcem, ale i przed widzami.

Poświęcenie wpisu na teorię o tym, że dwie fikcyjne postaci uprawiają seks pozornie nie przystoi. Jednak po pierwsze: chodzi o największą, najbardziej dochodową markę na świecie (wśród tych, które wywodzą się z gier). Po drugie: to marka skierowana do dzieci. Po trzecie: to właśnie w takich licencjach „dorosłe” wątki i teorie są najciekawsze. Tak jak z ukrywaniem penisów w filmach Disneya.
Gdzie jest ojciec Asha?

Jedyne co wiemy o ojcu Asha to, to że wyruszył w świat by łapać Pokemony. Nigdy nie poznaliśmy nawet jego imienia. Młody Ketchum zostając trenerem poszedł zatem w jego ślady.

Jest jednak pewien pan w wiosce, który nie tylko mocno pomaga Ashowi, ale i bardzo często jest widoczny z Delią. Przypadkowo, jemu też bardzo mu zależy na poznaniu wszystkich Pokemonów.
Poza tym, skoro Ketchum senior wyruszył w świat, by trenować stworki, to czemu przez te wszystkie sezony junior nigdy na niego nie wpadł?
Twórcy Pokemon bardzo mocno odcinają się od tego tematu. Nie przedstawiają właściwie żadnych wątpliwości Asha, jego frustracji czy złości ze względu na brak jednego z rodziców. To samo z Delią, która nie wygląda na opuszczoną, czy samotną. Oczywiście, można też stwierdzić, że to zbyt ciężkie tematy jak na tego typu seriale/gry, jednak przy tylu sezonach choć jeden tego typu odcinek jak najbardziej, by pasował.

Zresztą, niemal zawsze gdy pojawia się gdzieś niespodziewania Delia, to jest z nią Oak. Nawet na wakacjach:


A kto jest w domu Asha, gdy ten postanawia zadzwonić do mamy?:
Oczywiście z całego tego galimatiasu zrobiły się memy.

Co ciekawe: według metryki Delia miała 19 lat gdy rodziła Asha. Za młodu była też uczennicą Profesora Oaka… co totalnie klei się z tym, że twórcy się zabezpieczyli przed teoriami dotyczącymi ich stosunków. Pisząc wprost: wszystko klei się tak, że mogli totalnie na siebie wejść gdy Delia była już pełnoletnią kobietą. Potem cóż, zostali blisko, a Ash usłyszał, że jego tata – którego żadnego zdjęcia nie widzieliśmy – ruszył w świat, by łapać Pokemony.

Dla mnie sprawa jest prosta. I myślę, że moment w którym ta teoria się potwierdzi (bo ludzie tego zwyczajnie chcą) będzie dużym wydarzeniem. Na pewno takim, który wyjdzie także poza światek fanów Poków. Dajmy profesorkowi i dzielnej kobiecie trochę cukru.

 

cascad