Satoru Iwata bohaterem książki

Wydawnictwo Hobonichi, zajmujące się przede wszystkim sprzedażą zaprojektowanych przez siebie planerów/kalendarzy/notatników wyda książkę poświęconą byłemu prezesowi Nintendo. Satoru Iwata zdążył sobie zaskarbić sympatię całej branży, zyskując przyjaciół w całej Japonii i na świecie, pojawienie się takiej pozycji było zatem kwestią czasu.

Smaku temu wydarzeniu dodaje to, że na czele Hobonichi stoi twórca serii Earthbound/Mother Shigesato Itoi. Książka ma zbierać myśli i rozmowy, jego oraz Iwaty z ostatnich lat działalności, które Itoi publikował na japońskim blogu Hobonichi. Panowie byli wieloletnimi przyjaciółmi (Iwata m.in. pomagał przy programowaniu Earthbound), a przy okazji także legendami Nintendo. Dowodem tego jest chociażby zdjęcie Iwaty i Buliona, psa Itoi, które możecie zobaczyć na górze wpisu.

Sama książka będzie wyglądać tak:
Hobonichi powstało w 1998, a Satoru Iwata był… pracownikiem firmy od początku jej istnienia. Jako IT Manager przez lata był jej częścią, łącząc to z byciem prezesem Nintendo. Można znaleźć o tym przetłumaczoną na angielski rozmowę na stronie firmy. Czuć w niej jak blisko siebie byli Itoi i Iwata.

Piękna historia. Szkoda tylko, że nakład będzie pewnie malutki, a szanse na angielskie wydanie są równe zeru… Pamiętajmy jednak o Iwacie, o przyjaźniach i o tym w jak wiele dróg może poprowadzić ludzi przywiązanie do gier. Jest to też dobra okazja, by przypomnieć sobie jak wybitnego człowieka straciliśmy i jak piękne (i mimo wszystko małe znane u nas) jest japońskie wzornictwo przemysłowe.

 

PS A ten notes Hobonichi to czyste cudeńko, na pewno sprawię sobie taki na nowy rok.

zdjęcia książki via twitter/Yashuhiro Nagata


cascad