Harvest Moon połączy się z kultowym anime – nie da się lepiej

Jeżeli tylko macie oko do uroczych i sielankowych gier, które w każdej swej sekundzie mają sprzedawać ułudę cudowności życia na wsi to zaraz przepadniecie. Twórcy Harvest Moon, którzy od jakiegoś czasu przemianowali swój cykl na Story of Seasons szykują uroczą grę na Switcha. Doraemon: Nobita no Bokujou Monogatari to połączenie prowadzenia uroczej farmy z licencją Doraemon.

Kot-robot, który jest jedną z ikon całej japońskiej animacji, niczym Astro Boy czy Muminki jest u nas praktycznie nieznany. Dla wielu pokoleń tamtejszych dzieci to jednak prawdziwy przyjaciel, towarzyszący im od najmłodszych lat. Trudno znaleźć u nas odpowiednik tej postaci, ale dla nieco starszych może to być ktoś porównywalny z Reksiem, Misiem Uszatkiem czy Bolkiem i Lolkiem… ale to i tak mega naciągane.

W każdym razie kultowa japońska maskotka i jej towarzysze zostali idealnie wklejeni w tytuł o zdobywaniu przyjaciół i podlewaniu arbuzów. Patrząc na ten zwiastun niesamowicie żałuję, że kompletnie nic nie łączy mnie z tym bohaterem.

Podskórnie jednak i tak czuję nostalgię. Nie mówcie, że jej nie ma. Szkoda tylko, że gra raczej nie ukaże się to poza Japonią. Z drugiej strony – to gra na Switcha, i do tego wydaje ją Bandai Namco, więc cień szansy istnieje. Byłaby to świetna niespodzianka, bo mimo iż jestem wielkim fanem Harvest Moon to od dawna żadna gra w tym stylu do mnie nie trafiła.

 

cascad