Co wiemy o warunkach pracy w Nintendo?

Japoński oddział Nintendo rekrutuje. Z tej okazji na światło dzienne wyszło trochę ciekawych liczb, które ze strony firmy wyciągnęły osoby ogarniające kanji. Dzięki nim możemy choć trochę wyobrazić sobie jak wygląda organizacja pracy w Big N:

  • Pracownik japońskiego oddziału Nintendo zarabia średnio 80 tysięcy dolarów rocznie.
  • Długość zatrudnienia to średnio 13,5 roku. Świetny wynik – widać, że ludzie lubią swoje biura.
  • Firma zatrudnia obecnie 2271 pracowników, których średnia wieku tu 38,6 lat. Kolejny bardzo dobry wynik, oznacza to, że większość pracowników ma konkretne doświadczenie w branży.
  • Celem naboru jest przede wszystkim dotarcie do osób, które w 2020 roku będą kończyć studia. Czyli widać wyraźną chęć odmłodzenia zespołów, by łatwiej nadążać nad nowymi trendami. To pewnie nie przypadek, że ogłoszenie pojawiło się tuż po pokazie Pokemon Sword & Shield.
  • Mimo długich godzin pracy z jakimi kojarzymy Japonię, pracownik Nintendo średnio pracuje 7 godzin i 45 minut dziennie. W porównaniu z tym jak crunchują zachodnie studia to jakiś cud.


Fantastycznie w końcu dowiedzieć się czegoś więcej o szczegółach działania Nintendo. Tym bardziej, że skoro japoński oddział zatrudnia ponad 2200 osób, i między nie dzielone jest tworzenie Zeld, Marianów i reszty marek to naprawdę nie ma co się dziwić, że zaliczają tak duże zyski. Ich organizacja pracy prezentuje się zabójczo.

cascad

_

Inne wpisy, które mogą Cię zainteresować: