Taiko no Tatsujin na PS4 i Switchu w końcu w Europie

Potwierdziło się: żyjemy w najbardziej przyjaznej japońskim grom epoce od czasów panowania PS2. Skoro nawet Taiko no Tatsujin – rytmiczna gra, o uderzaniu w bębenki – trafi do Europy (i Stanów) to jesteśmy w dobrym miejscu.

Po części mogliśmy się już tego spodziewać, ale oficjalna zapowiedź to oficjalna zapowiedź. Bandai Namco wypuści dwie wersje Taiko no Tatsujin (jedną na Switcha i jedną na PS4) w Europie 2 listopada tego roku. To trochę szalone, że do tej pory tylko jedna odsłona tej mega popularnej serii ukazała się po angielsku i to tylko w USA. Dlatego na nowe Taiko tym bardziej warto czekać.

Zaznaczę jeszcze, że wersja na Switcha nazywać się będzie Taiko no Tatsujin: Drum 'n’ Fun, a wersja na PS4 to Taiko no Tatsujin: Drum Session. Na konsoli Nintendo będzie można grać machając joy-conami, na PlayStation 4 trzeba będzie raczej dokupić sobie specjalny kontroler (choć nie został on jeszcze potwierdzony), albo wybijać rytm na padzie. Jak byśmy jednak nie grali, zabawa na pewno będzie przednia.

cascad