Silent Hill 2 – nowe sekrety znalezione 17 lat po premierze

Kiedy Silent Hill 2 wylądowało na półkach sklepowych z miejsca stało się klasykiem. W czasach, w których Konami robiło jeszcze gry na które czekał cały świat, był to powiew nowości i mroku jakiego gracze jeszcze nie znali. W 2018 nikt już nie wierzy ani w Konami, ani w nowe Silent Hill. Nie przeszkadza to jednak w odkrywaniu nowych rzeczy w starych częściach serii.

Użytkownik o nicku punk7890 odnalazł dwa sekrety. Pierwszy z nich to odkrycie minimapy. Żeby ją uruchomić należy odblokować zakończenie z psem (Dog Ending) i przytrzymać start, L2, kwadrat i L3 w momencie gdy kontrolujemy postać Jamesa.

 

Drugi sekret pozwala na zapisanie gry w dowolnym momencie. Menu zapisu wyskoczy gdy wciśniemy lewo na d-padzie, potem lewo na lewej gałce analogowej, lewo na prawej gałce analogowej, oraz L1, L2 i L3 w tym samym momencie.

 

To niezwykłe, po takim czasie znaleźć coś nowego w Silent Hill 2 (premiera na PS2 odbyła się we wrześniu 2001). A skoro już jesteśmy przy tym temacie to trzeba z tego skorzystać i posłuchać muzyki autorstwa Akiry Yamaoki:


Ile bym dał, by słyszeć go częściej w grach.

cascad