Daisuke Saito o przyszłości serii Yakuza

Po dość wymownym zakończeniu Yakuzy 6 fani nie są pewni w jakim kierunku pójdzie seria. Z jednej strony zapowiedziano już spin-off z Fist of the North Star (czyli pieniądze będą), z drugiej nowa odsłona nie ma numeru w tytule (Shin Yakuza) i zmienia głównego bohatera… Odrzucenie całej przeszłości i postaci jakie przewinęły się przez cykl wydaje się głupie, jednak od twórców wciąż trudno wyciągnąć konkretne informacje na ten temat. Mimo to, Daisuke Saito w wywiadzie dla francuskiego gameblog rzucił nam chociaż kilka wskazówek.

Trochę nowych poszlak

Saito, który wraz z Haradą produkuje serię Yakuza udzielał wypowiedzi wraz z Takayą Kurodą – aktorem użyczającym swego głosu Kiryu. Oto skrót tego jakich informacji udzielili:

 

  • Kazuma jeszcze nie powiedział ostatniego słowa. Możemy jeszcze zobaczyć go w jakiejś grze.
  • Jeżeli powstanie kiedyś Yakuza 0-2 to znów będzie to opowieść o młodych latach Kiryu i Majimy.
  • Sato często pytany jest o to czy stworzy na silniku Yakuzy grę na licencji City Hunter (bardzo popularna manga, jej akcja także dzieje się w Shinjuku), twierdzi jednak, że nie pasuje ona do tego stylu zabawy – w przeciwieństwie do szykowanego już spin-offu z Fist of the North Star.
  • Są chęci do wypuszczenia serii Yakuza na kolejnych platformach jednak Switch jest do tego zbyt słabym sprzętem, obecnie szykowane są więc edycje na PC, następny może być Xbox One. Przeciwko platformie Nintendo przemawia także fatalna sprzedaż reedycji Yakuzy 1 i 2, które ukazały się w Japonii na Wii U (podobno sprzedało się mniej niż 2000 kopii).
  • Co jakiś czas powracają pytania o Binary Domain 2 – Daisuke Sato jest jak najbardziej chętny do stworzenia takiej gry, decyzja należy jednak do Segi.
  • Zapytany o to czy zobaczymy jeszcze Akiyamę, Saito odpowiedział dość skrycie “czemu nie”.


Zbyt wiele zatem nie wiemy, jednak najważniejsze, że jest ruch w interesie i Yakuza stale się rozrasta. A dopóki seria wciąż jest na ustach graczy i wciąż pojawia się na dużych portalach wypada uznać, że jest dobrze.

 

cascad