Disaster Report 4 Plus: Summer Memories i szkolny schron

Wśród wielu nadchodzących gier, tylko kilku kibicuję równie mocno co Disaster Report 4. Nowa odsłona cyklu o przetrwaniu w czasach totalnej katastrofy ekologicznej długo czekała na swe dokończenie. Po tym jak część Japonii zdewastowało Tsunami (2011) temat został porzucony, by nie rozdrapywać świeżych ran. Teraz można jednak śmiało powrócić do tworzenia gry o życiu w skrajnych warunkach, na zgliszczach miasta.

Nowe wiadomości o Disaster Report 4 Plus: Summer Memories, które w swym długim cyklu developingu zdążyło przeskoczyć z PS3 na PS4 (początkowo planowano premierę na 2015) nastrajają pozytywnie. Weekly Famitsu raportuje, że ważnym miejscem w grze będzie szkoła podstawowa, z której stworzono tymczasowy bunkier.


 Po zniszczeniu miasta wielu mieszkańców stara się tam bezpiecznie przeżyć i doczekać do nadejścia pomocy. Niestety miejsca nie wystarcza dla wszystkich, ludzie mieszkają na dziedzińcu, oddzielają się od siebie kartonowymi ścianami. Woda ze szkolnego basenu służy do mycia i robienia prania, oraz „zasila” przenośne toalety. Życie w takich warunkach generuje dużo stresowych, nerwowych sytuacji, których będziemy świadkami. Podstawowym gadżetem staną się dla nas plecaki (będzie ich kilka, o różnej pojemności), w których będziemy przetrzymywać łupy takie jak papier toaletowy czy latarkę.

Disaster Report 4 Plus: Summer Memories jest grą, w której będziemy musieli kontrolować poziom stresu. Wpłynie on na siłę postaci i na jej odporność. Na swej drodze spotkamy też ponad 60 postaci, z którymi wejdziemy w interakcję, będziemy mogli im pomóc i oczywiście dokonywać wyborów dotyczących tego jak podejdziemy do ich problemów.

Najfajniejszym elementem będą jednak instrukcje dotyczące przeżycia w podobnych katastrofach, które jednocześnie są instrukcją tego jak grać w grę, oraz mogą być przydatne w prawdziwych sytuacjach. Zdecydowanie warto czekać na ten tytuł i kibicować temu, by doczekał się premiery w wersji anglojęzycznej. Takich gier się nie robi nawet w strefie indie.

Premiera w Japonii jeszcze w tym roku.