Akira „Akiman” Yasuda – wielki artysta i jego sylwetka (Dokument)

Akira Yasuda, urodzony w 1964 roku Japończyk to legenda branży gier. Mimo długiego i owocnego romansu z animacją (m.in. seria Turn A Gundam produkowana przez Sunrise) wciąż pracuje w branży, a my możemy obserwować jego prace.

Największe co zrobił to oczywiście Final Fight dla Capcomu, po którym dostał szansę pracy przy Street Fighter II. Jego projekty zmieniły na zawsze branżę, dając wszystkim wskazówkę dotyczącą tego jak tworzyć lubiane, rozpoznawalne z daleka postaci. Warto wspomnieć o tym, że gigantyczny sukces SFII sprawił, że Capcom… rozwiązał ekipę tworzącą grę po to, by jej członkowie dołączyli do innych wewnętrznych składów i przekazali im swoją wiedzę.

 

Obecnie Akiman mieszka sam w Tokio, pracuje jako freelancer i wciąż otrzymuje zlecenia od największych japońskich wydawców. Dokument na jego temat stworzył kanał toco toco, materiał opublikowany został na YouTube. Poświęćcie te kilka minut życia na poznanie jego sylwetki:

Zdecydowanie warto śledzić ten kanał dla takich materiałów, i dla poznania takich twórców. Przynajmniej teraz wiecie czemu Chun-li nie nosi spodni.