CyberConnect2 rośnie w siłę i szykuje trylogię gier na Switcha

CyberConnect2 to jedno ze zdolniejszych japońskich studiów, które w wielu aspektach możemy porównywać z Platinum Games. Choć do mistrzostwa Platynowych wciąż sporo im brakuje, to nie raz pokazali, że znają się i na tworzeniu RPG-ów i gier akcji. Teraz szykują własną trylogię tytułów na Nintendo Switch.

Dzięki produkcjom w stylu Asura’s Wrath, serii Naruto Shippuden, czy JoJo’s Bizarre Adventure: Eyes of Heaven, a także współpracy przy remake’u Final Fantasy VII na PS4 CyberConnect2 należy uznać za poważnego gracza na rynku. Jedynym problemem firmy jest to, że wciąż szuka swojego przełomowego tytułu, takiego jakim był choćby Professor Layton dla Level-5, czy Bayonetta dla wspomnianego wyżej Platinum Games. Rzucenie się na trzy projekty teoretycznie zwiększa na to szansę. Poza tym firma ma zamiar zmienić swój profil i nie skupiać się już na tworzeniu gier, tylko franczyz. Pójdzie za tym produkcja kilku tytułów jednocześnie, otwarcie nowego studia w Montrealu oraz zwiększenie liczby pracowników z dwustu to trzystu. Wow – ktoś tu naprawdę mocno inwestuje.

 

CyberConnect2 kontra Switch

Trzema projektami na Switcha będą mniejsze, właśnie zapowiedziane tytuły: Fuga, Tokyo Ogre Gate i Cecile.

Fuga znajduje się w tym samym uniwersum, zwanym Little Tail Bronx, co Solatorobo: Red the Hunter. Była to jedna z najładniejszych gier na Nintendo DS (i bardzo ciekawa), wydana pod koniec życia konsoli. Podobnie jak w ona, Fuga pokaże losy antropomorficznych zwierząt. Będzie to “action strategy RPG”, w którym 11 sierot znajduje pod swoją wioską… antyczny czołg. Oczywiście zaczynają go wspólnie obsługiwać i stają do walki ze złem.

Tokyo Ogre Gate, to slasher zbudowany na mechanice ciągłego pędu. Im skuteczniej rozprawiamy się z przeciwnikami, tym szybciej porusza się Towako (główna bohaterka). W grze zmieniać się będą ujęcia i kierunki akcji. Według twórców będzie to gra wymagająca od gracza podnoszenia swych umiejętności i ciągłego próbowania nowych sposobów na pokonanie planszy.
Trzeci projekt, Cecile to tytuł 2,5D, w którym także liczyć się będzie przede wszystkim akcja i jej tempo. W goth-lolitkowej stylistyce obejrzymy walkę czterech sióstr, które się nienawidzą. Główna bohaterka to tytułowa Cecile, walcząca parasolką zmieniającą kształty.

***

Nie jestem pewny czy gry tak mocno osadzone w mangowej kulturze dadzą radę rozsławić dobre imię CyberConnect2 na Zachodzie, ale warto docenić tę śmiałą próbę. Tym bardziej, że Fuga może być naprawdę fajnym tytułem o zarządzaniu załogą niezwykłej maszyny. Najbardziej liczę właśnie na ten tytuł.

 

Daty premier jeszcze nie znamy. Nie wiemy też czy poza Switchem szykowane będą wersje na inne platformy. Motywem spajającym trylogię będzie zemsta.

źródło