PS Plus na luty 2018 – mamy Knacka

Pisanie o PS Plus (i Xbox Live Gold) robi coraz bardziej skomplikowane. Na wybór gier można co miesiąc narzekać, jednak w obliczu tego jaką kupkę wstydu wyhodował sobie każdy gracz coraz bardziej traci to sens. Zresztą, nawet interesujące nas tytuły często zostają tylko dodane do biblioteki „na lepsze czasy”, tylko po to, by nigdy ich nie odpalić.

Czy w takim krajobrazie warto obrażać się na Plusa, że nie daje już tak dużych tytułów jak za swych najlepszych chwil na PS3? Zdania są podzielone. Ja się tylko cieszę, że żyję w takim miejscu i czasach, że mogę mieć za dużo gier do ogrania i uważać to za problem. Co miesiąc można jednak dać szansę nowym produkcjom bez większego ryzyka, w czym tkwi obecnie największa wartość abonametów Sony i Microsoftu.

PS Plus na luty 2018

 

Co będziemy mogli zatem dodać do swoich kont od 6 lutego 2018? Legenda usługi jaką jest Knack w końcu zmierzy się z rzeczywistością. Będzie to na pewno starcie bolesne i wiele osób dowie się naprawdę czemu Knack w plusie stał się internetowym memem. Mimo to polecam zainstalować i nie wyciągać z niego za dużo wniosków względem Knacka 2. Ta produkcja to już zupełnie inny poziom i platformer, który naprawdę warto mieć na swej półce z grami na PS4.

Do tego dorzucono Rime, jednego z najgłośniejszych indyków 2017 roku. Wypada uznać ten tytuł za gwiazdę lutowego zestawienia. Sam od dawna mam go na radarze jednak od zawsze coś mi przeszkadzało w spróbowaniu. Nie mam zaufania do studia Tequila Works po ich Deadlight, development ciągnął się zdecydowanie za długo, a sama gra w zbyt oczywisty sposób nawiązywała do Ico, choć tej magii nie widziałem na trailerach i screenach. Teraz bez ryzykowania moich cennych złotówek będę mógł w końcu sprawdzić czy obawy były uzasadnione. Dla mnie w momencie ogłoszenia tego tytułu PS Plus za cały miesiąc się zwrócił.

Reszta stawki to wypełniacze, które przypominają trochę puste kalorie. Spelunker HD to remake gry z NES-a, Mugen Souls Z wygląda tak, że wolę tego nie komentować, a Exile’s End raczej pierwszy raz dotarło do świadomości graczy na świecie (i nie prezentuje się na kolejnego indie-gema). Tylko Grand Kingdom (na PS4 i Vitę) daje nadzieję na to, że zapewni godziny zabawy fanom taktycznych RPG-ów. Tactics Ogre to nie będzie, ale wygląda na bardzo solidną grę, której warto się przyjrzeć jako drugiej po Rime z tego zestawienia.

Reasumując w Plusie na luty otrzymamy:

  • Knack (PS4)
  • Rime (PS4)
  • Spelunker HD (PS3)
  • Mugen Souls Z (PS3)
  • Exiles End (PS Vita)
  • Grand Kingdom (PS Vita & PS4)


Jest to zestaw w pełni akceptowalny, biorąc pod uwagę dzisiejsze warunki branży.