Persona 3 i kilka jej tajemnic

Jeżeli uwielbiacie cykl Persona to pewnie wiecie jak dużo ciekawych, skrytych informacji o jej kolejnych częściach ukazuje się na przestrzeni lat. W wywiadach, newsach, plikach wideo można z czasem odkryć wiele istotnych dla fana informacji. Zebrałem tu kilka dotyczących Persony 3.

Persona 3 ukazała się 13 lipca 2006 roku na PS2, w Japonii. Po niedługim czasie dotarła też na Zachód. Rok później otrzymaliśmy usprawnioną wersję z podtytułem FES. Edycja na PSP, Persona 3 Portable ukazała się w 2009, 2010 i 2011 roku, odpowiednio w Japonii, Stanach i Europie. Jedną z najistotniejszych kwestii jaka towarzyszyła tej produkcji było przejęcie od Kazumy Kaneko miana głównego projektanta przez Shinegori Soejimę. Oto kilka faktów jakie wiemy o jego pracy na tą grą:

Pierwsze projekty i rysunki Minato, bohatera gry, Soejima stworzył na długo przed tym jak rozpoczęła się produkcja P3 i powstał jej scenariusz.

To Mitsuru była jednak jego ulubioną postacią do rysowania, a także ulubioną postacią całego teamu pracującego nad grą.

Od samego początku planowano też, że w Personie 3 znajdzie się pies-członek drużyny, Koromaru. Jego rasę wybrano na podstawie wyników wewnętrznej ankiety w studiu. Wygrał Shiba Inu co nikogo nie dziwi.

Pierwsze szkice Junpei’a wyglądały prawie jak kopia Masao Inaby, czyli Marka (Persona 1, obecny także przez chwilę w P3), więc Soejima je odrzucił. Na marginesie warto dodać, że Junpei był przez niego uważany za “bardzo sympatyczną postać”.

Ostatnią skończoną postacią w grze była Aigis. Soejima długo kombinował nad tym jak dopasować jej wygląd do tematyki Persony 3. Początkowo miała nawet trzymać przez cały czas broń w rękach. Projektant twierdził także, że dla niego Aigis mogłaby równie dobrze wyglądać jak robot ASIMO od Hondy, jeżeli tylko dobrze by się to prezentowało.

***

I koniec ciekawostek na dziś. Persona 3 to jednak gra wielu tajemnic, podobnie jak Persona 4 i 5, których postaci Shinegori Soejima także projektował. Jest on zresztą obecny z serią od samego początku, ponieważ pod okiem Kazumy Kaneko (który przyjmował go do firmy) pracował już przy pierwszej części cyklu.

A gdyby ktoś był ciekawy…

…tak wygląda Soejima.

PS Personę 3 obecnie najwygodniej zakupić w wersji Portable na PS Vita (cyfrowo).