Densha de D: Lightning Stage -drift pociągiem jest możliwy

W świecie japońskiej popkultury nie ma rzeczy niemożliwych. Podobnie jest z zamiłowaniem do parodiowania – tworząc popularne dzieło kultury, na pewno niebawem ujrzymy kolejne dzieła odnoszące się do niego. Densha de D to właśnie taka parodia wielkiego przeboju jaki jest Initial D (oraz oczywiście cyklu Densha de Go). Oryginał opowiada o licealiście wkraczającym w świat nielegalnych wyścigów ulicznych. Kopia robi to samo tylko zamiast samochodów mamy pociągi. Najnormalniejsza rzecz na świecie – dopóki nie zaczną driftować na dwóch torach jednocześnie.

Tytuł można było odkryć podczas ostatniego fenomenalnego Awesome Games Done Quick (tego m.in. z super speedrunem Residen Evil VII). Jak widać gra zrobiła na widzach wielkie wrażenie. Właściwe granie zaczyna się w 9:30:

Jest to tytuł pecetowy, wydany tylko w Japonii, ale w Internecie da się znaleźć jego translację na angielski (poszukajcie). Ponieważ Densha de D: Lighting Stage to gra o driftujących pociągach to uważam, że naprawdę warto zgłębić temat. Chyba, że macie jakiś konkurencyjny tytuł oferujący podobne atrakcje.